Archiwum

6 edycja konkursu „O Złoty Indeks PK”

I Etap

Dodano: 13 styczeń 2021

9 stycznia o godz. 10.00 odbył się I etap (zdalny) konkursu „O Złoty Indeks PK”. Przystąpiło do niego 275 uczniów szkół średnich – tegorocznych maturzystów. Najlepsi uczestnicy wezmą teraz udział w etapie finałowym rywalizacji, który został zaplanowany na 27 lutego br. na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. Gra toczy się o dodatkowe punkty (nawet 100!) w rekrutacji na uczelnię. 

Konkursowe zmagania odbywają się w zakresie dwóch przedmiotów: matematyki i chemii. W czasie rejestracji (8 grudnia 2020 r. – 7 stycznia 2021 r.), uczniowie mogli wybrać tylko jeden z nich. Spośród 275 osób, które zgłosiły się do konkursu „O Złoty Indeks PK”, 194 osoby wybrały matematykę, a 81 chemię. Etap online został przeprowadzony za pomocą platformy e-learningowej. Był to sprawdzian umiejętności w zakresie wybranego przedmiotu. Na podstawie jego wyników zostało wyłonionych 101 osób (58 w dziedzinie matematyki oraz 43 rywalizujące w dziedzinie chemii), które już 27 lutego o godz. 11.00 przystąpią do II etapu, tym razem stacjonarnego na Politechnice Krakowskiej.

 W zależności od uzyskanych wyników, laureaci etapu finałowego otrzymają 100, 50 lub 30 dodatkowych punktów, które zostaną doliczone w postępowaniu rekrutacyjnym na Politechnikę Krakowską, na wybrany kierunek studiów (z wyjątkiem Wydziału Architektury oraz kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym). Dodatkowo dla laureatów I stopnia (nagroda 100 dodatkowych punktów przy rekrutacji na PK), którzy podejmą studia na Politechnice oraz zaliczą pierwszy semestr, przyznane zostaną nagrody finansowe w ramach programu „Student Lider pierwszego roku”.

II Etap

Dodano: 02 marzec 2021

62 osoby uzyskały dodatkowe punkty w rekrutacji na Politechnikę Krakowską w ramach 6. edycji konkursu „O Złoty Indeks PK”. W sobotę, 27 lutego odbył się finałowy, II etap zmagań. Uczestniczyły w nim 92 osoby. 

Konkurs „O Złoty Indeks PK”, w którym wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych przystępujący w bieżącym roku szkolnym do egzaminu maturalnego, został rozegrany w dwóch dyscyplinach – matematyce i chemii. Uczestnicy mogli wybrać tylko jedną z nich (podczas rejestracji). Zawody miały charakter dwustopniowy: I etap – zdalny i II etap – stacjonarny na Politechnice Krakowskiej. Stawką w konkursie były dodatkowe punkty w rekrutacji na PK. Na laureatów etapu finałowego czekało 100 (laureaci I stopnia), 50 (laureaci II stopnia) lub 30 (laureaci III stopnia) punktów doliczanych w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrany kierunek studiów (z wyjątkiem Wydziału Architektury oraz kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym) przy rekrutacji na rok akademicki 2021/22.

Do udziału w II etap konkursu zakwalifikowało się 101 osób (58 w dziedzinie matematyki oraz 43 rywalizujące w dziedzinie chemii). Ostatecznie do finału zgłosiło się 92 laureatów I etapu (57 z matematyki i 35 z chemii). 

„Złote Indeksy PK” zdobyło w tym roku 62 uczniów – 49 mierzących się z zadaniami
z matematyki (laureaci II stopnia – 17 osób; laureaci III stopnia – 32 osoby) i 13, którzy zajmowali się zagadnieniami z chemii (laureaci II stopnia – 1 osoba; laureaci III stopnia – 12 osób).

W kolejnej, 7. edycji konkursu „O Złoty Indeks PK” planowane jest włączenie do rywalizacji trzeciej dyscypliny – informatyki.